Celebrity? Prečo nie slnečnice?

Autor: milan resutík | 31.12.2007 o 14:11 | Karma článku: 5,00 | Prečítané:  1147x

     Žena mi povedala: ,Čo máš s tými celebritami? Nepíš stále o nich! Kto to má čítať?´ Neviem síce, kto by to mal čítať, ale ja mám celebrity veľmi rád a so skutočnou vášňou sa venujem ich pohnutým osudom ako aj duchaplným „myslehnutiam“. 

     Koniec roka zvyčajne očakávam už od začiatku jesene. Pravdepodobne ako prví ma na jeho blízkosť upozorňujú telefónni operátori, ktorí poskytujú toľko produktov, že vlastne po celý rok by som nemusel robiť nič iné ako rozprávať, rozprávať a rozprávať... Je skvelé rozprávať, najmä ak niet čo povedať a to všetko dokonca zadarmo!           Potom prichádzajú ďalší, ktorým nemusíte platiť celý rok, zaplatíte až potom v splátkach, ktoré sú malé a milé. Reklamné vysielania komerčných televízií sa na krátku chvíľu prerušujú nenápadnými úryvkami z filmov, prípadne rozhovormi s plavovlasými celebritami, ktoré zas vedia ľuďom poradiť a podeliť sa s nimi o skúsenosti v otázkach citových a najmä sexuálnych vzťahov, prípadne odbornými debatami, ktorý ho má aký veľký... (Napríklad Backham podľa svojej domácej celebrity ako výfuk z traktora...)      Iste, v tomto kontexte to má Ježiško (ale aj Santa Claus, prípadne Mikuláš) mimoriadne zložité a na svoju mravopočestnosť si musia dávať veľký pozor. Čím bližšie k Vianociam a potom k Silvestru, o to viac. Zvyšuje sa frekvencia mudrujúcich nevedkov a moralizovanie blondínok o materstve už necelú hodinu po tom, ako sa tehotneli.          Dozviem sa skutočne veľa. Som napríklad nesmierne rád, ak sa mi prezident republiky zdôverí, že nepodpísal ani jeden zákon kvôli potľapkaniu premiéra, ale len po dôkladnej právnickej úprave. Keby to nepovedal, ani neviem, že naozaj... Bol by som si možno neoprávnene myslel, keď som sa po večeroch díval na krojované, myslím, že to boli lendacké, ženy, ak v niektorej z televízii pokrikujú a vyzývajú celebrity z Bratislavy na súťažné meranie síl, videlo sa mi neprirodzené to v kroji oblečené cudzie slovo. Vravím si, prečo práve celegrity? Prečo by to nemohlo byť niečo iné? Napríklad slnečnice. Veď to tak beží, kade kráča slnko, tam ide aj celebrita. Ako slnečneca...      A propos, slnečnica: Ráno príde domov manželka po oslavách Medzinárodného dňa žien. V opojení sa vznáša po byte a hovorí: „Som slnečnica... som slnečnica...“ Rozčúlený manžel zasiahne: „Daj už s tým pokoj! Čo máš stále s tou slnečnicou?“ „Som plná semena,“ odpovie manželka...      Takže, slnečnice by sme mali za sebou. A keď všetko toto bláznenie prejde, nastane nový rok, chvíľa nadýchnutia sa pred budúcimi Vianocami a pred koncom budúceho roku. Vieme, že nejde ani o celebrity či slnečnice, ale o vážne veci. Snáď o porozumenie a vzájomnú úctu, čo by sme si nemali dať vziať. Možno si budeme môcť povedať, že ten nadchádzajúci rok bude taký priemerný: Bude možno horší ako ten minulý, ale lepší ako ten, čo príde po ňom.       Ale bolo by dobré, keby to bol začiatok najlepších rokov, pretože všetky dvere a hranice sa nám otvorili. Takže, pekný rok 2008 a nech bude pre vás zadosťučinením...            
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

SVET

Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie. Má už 226 obetí

Tisíce ľudí utekali ulicami, padali aj budovy. Medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?