Čert a Blaha nikdy nespia

Autor: Milan Resutík | 5.6.2019 o 10:57 | Karma článku: 9,70 | Prečítané:  3878x

Nepochybujme o tom, že Ministerstvo vnútra SR so všetkou vážnosťou prešetruje dôvodné podozrenia, kvôli ktorým bude vláda Smeru donekonečna predlžovať ochranu poslanca až do vyriešenia prípadu.

Nepochybujme.

Na prvý pohľad by sa snáď mohlo zdať, že Robert Fico sa skutočne obáva o svoj život a pridelenej stále predlžovanej ochranky sa zubami-nechtami drží v strachu o svoju bezpečnosť, o svoj život. Niečo pravdy by na tom aj mohlo byť, lenže on sa bojí ani nie tak o fyzický, ale nadovšetko o svoj politický život, ktorý je skutočne v reálnom ohrození. Možno aj na úrovni agónie, ak nie skonu...

Nepochybujme ani o tom, že Ministerstvo vnútra SR so všetkou vážnosťou prešetruje dôvodné podozrenia, kvôli ktorým bude vláda Smeru donekonečna predlžovať ochranu poslanca až do vyriešenia prípadu. Ale aj pre ten pocit jedinečnosti... Stále však nevedno, ako sa bude chlapcom v uniformách vo vyšetrovaní dariť, no kým sa dajaký nepriateľ nenájde, vyšetrovať sa neprestane...

Schválne. Skúsme im teda pomôcť a pripomeňme zopár osvedčených tipov na motiváciu zločinov a zločincov.

Do úvahy by mohla pripadať napríklad mafia kvôli nekompromisnému ľútemu boju proti korupcii a organizovanému zločinu. Pokiaľ to domyslíme naozaj do dôsledkov, tak mafia asi sotva... Za boj proti korupcii by mu mohli nanajvýš tak udeliť najvyššie mafiánske vyznamenanie za statočnosť a vystavať mu honosný pamätník. Nie, oni mu na život a na česť siahať skutočne nemajú dôvod.

Politickí protivníci? Opozícia? Koalícia? Ale prosím vás! Len tak úchytkom - Matovič je neškodný lebo Matovič, Sulík zas ako zdatný dláždič Ficovej cesty na slovenský mocenský Olymp... - to by bolo nereálne. Pátrať ešte ďalej?

Isteže, obzvlášť podozrivé sú aj médiá, ktoré sú pripravené kedykoľvek prejsť do útoku, ba nemožno vylúčiť ani utajené presvedčenie médií, že úlohou tvrdých mužov po Ficovom boku nie je ochraňovať jeho, ale naopak, verejnosť chrániť pred Ficom... V takomto prípade by ochranka pre poslanca Roberta Fica mohla byť zlegalizovateľná a zdôvodniteľná hoci aj na doživotie.

A vôbec, tá ochranka je tu možno kvôli niečomu celkom inému: aby (sprevádzaný Blahom) nezablúdil ešte aj na trpkej ceste do histórie. Pripomínam, do histórie, nie do zabudnutia; lebo história nezabúda.

Ale aj tak bacha: Čert nespí. Čert a Blaha nikdy nespia! Nech kráčajú vpred – čert, Blaha aj Fico, ako im prikazuje im blízka ideológia. A hlavne - nech tam zostanú... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Škandál Kolíková? Niekomu asi preskočilo

Čo hovorí o koalícii kauza ministerky spravodlivosti.


Už ste čítali?